Prohlídky Třeboně s průvodci - rok 2017

Zajděte si na zajímavé prohlídky Třeboně, s historickými průvodci, kteří vás zavedou do zajímavých míst. Začínají v centru města, jen 5 minut chůze od našeho ubytování Linda.

A na jaké se můžete těšit?

 

Prohlídka domu Štěpánka Netolického

V Třeboni na náměstí je otevřeno nově Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví, a to v nově zrekonstruovaném domě Štěpánka Netolického. (Dříve obřadní síň).
Dům dříve patřil rybníkáři Štěpánku Netolickému, který v průběhu stalení prošel mnoha různými opravami. Přesto je to jeden z nejcennějších historických objektů v centru města.
V domě si můžete prohlédnout expozici rybníkářského řemesla, rybářské náčiní nebo originály velkoplošných map, jedinečnou krajinu Třeboňska i samotné osobnosti rybníkářů.

Dům si můžete prohlédnout  v tyto návštěvní hodiny:

  • listopad – březen, středa až pondělí 10:00–12:00 a 13:00–16:00
  • duben a říjen, středa až pondělí 10:00–12:00 a 13:00–17:00
  • květen, červen a září, otevřeno denně 10:00–12:00 a 13:00–18:00
  • červenec a srpen, otevřeno denně 10:00–20:00

V domě také probíhají prohlídky komentované prohlídky nebo výtvarné dílny pro děti.

 

Večerní prohlídky pivovaru Regent v Třeboni

Pivovar Regent nabízí všem milovníkům piva zajímavé prohlídky, a to buď v průběhu dne nebo tzv. večerní prohlídky po 20 hodině večerní. Pro skupiny osob je možné prohlídku připravit i individuálně.

Při prohlídce se projdete sklepením a podzemím a dozvíte se něco z historie a současnosti pivovaru. Ochutnáte domácí chléb pečený s použitím pivovarských kvasnic. Můžete ochutnat i nefiltrované nepasterizované pivo.

Pivovar Regent najdete v centru města, ve směru na hráz rybníka Svět. Leží mezi dvěma branami, Novohradskou a Svinenskou.

 

 

Prohlídky třeboňského Divadla J. K. Tyla

Další zajímavou prohlídkou je Třeboňské divadlo. S průvodcem si projdete veřejné prostory , šatny, technické zázemí, jeviště a zákulisí a dozvíte se informace z historie a současnosti divadla.
Prohlídky se uskuteční ždy v pondělí od 13.30 hodin. Další informace o prohlídkách dostanete v informačním centru na náměstí.

 

Tajemné pověsti Třeboně

Prohlídka má zábavný a vtipný výklad, který vám vypráví mnich a služka. Určitě si na tuto prohlídku zajděte, nebudete litovat.

Termíny budou stanoveny opět v červnu 2017.

Po stopách rodu Rožmberků

Rožmberkové byli starý český šlechtický rod, která ve 12. až 14. století významně konkuroval královské moci v Českých zemích. Vytvořil důležitá rodová centra, jedním z nich byla Třeboň. A právě tomuto rodu je věnovaná tématická prohlídka, na kterou si můžete zajít v letních měsících.

Termíny budou stanoveny opět v červnu 2017.

 

Po stopách rodu Schwarzenberků

Další šlechtický rod působící v Třeboni. Prvním trvalým majetkem v Čechách bylo právě panství Třeboň získané roku 1660, dále pak Hluboká nad Vltavou. I při této prohlídce se dozvíte zajímavosti rodu Schwarzenberků, vztahující se k Třeboni.

Termíny budou stanoveny opět v červnu 2017.

KULTURNÍ AKCE v roce 2017

Přijeďte v příštím roce do Třeboně na dovolenou. Už známe termíny některých kulturních akcí, které se budou konat v letních měsících.

Jde o nejvyhledávanější akce jako jsou rybářské slavnosti nebo vodnické, myslivecké či lázeňské!

 

Rezervujte si ubytování co nejdříve, pro tyto termín jsou kapacity velmi omezené.

více

Ubytování Linda

Mobil: 603 465 810

 

Email: penziontrebon@email.cz

 

Jeronýmova 406
37901 Třeboň

ubytování Třeboňkontakty - penzion Lindaceník - penzion Lindafotogalerie - penzion Lindaúvod - penzion Linda
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím